Bērnu dienas nometne “Mazais finansists 2019” sadarbībā ar Swedbank

Pārdaugava, Swedbank centrālā ēka, Balasta dambis 15, Rīga

No 2019. gada 1. līdz 26. jūlijam norisinās dienas nometne “Mazais finansists 2019”.

 

Mērķauditorija:

aktīvi 7–11 gadus veci bērni, kam interesē saturīga un veselīga laika pavadīšana vasaras brīvlaikā. 

 

Maksimālais dalībnieku skaits:

 40, kuri tiek dalīti 3 grupās. Priekšzināšanas nav nepieciešamas!

Nometnes mērķis:

palīdzēt bērniem izprast nezināmo un pielietot jau zināmo par un ap finansēm. Kas ir nauda, kur to iegūst, kāda ir naudas vērtība, kādi ir tās veidi, kur nauda ir drošībā, kā krāt gudri, kā naudu nopelnīt, kā apdomīgi tērēt, kādas ir paša attiecības ar finanšu pasauli. Lietderīgi un radoši pavadīts brīvlaiks. 

Telpas, aprīkojums un iekārtojums: 

bērni ik dienu apgūs zināšanas un radoši darbosies Swedbank Finanšu laboratorijas telpās, dosies ārā svaigā gaisā tuvējā parkā, izmantos modernās video studijas iespējas. Telpa nodarbībām ir aprīkota ar mūsdienīgām tehnoloģijām, prezentācijas ekrāniem, magnētiskajām tāfelēm, visās telpās ir kondicionieris. Gaišas, mūsdienīgas, nometnei piemērotas telpas, kurās jūsu atvase jutīsies komfortabli.

Personāls: 

3 pedagogi un 1 nometnes vadītājs.

Iekļauts: 

mācību materiāli, ēdināšana 2 x dienā, profesionāls personāls, aktivitāšu programma vairākās bankas telpās un svaigā gaisā.

 

Dalības maksa: 

129 EUR nedēļā.

Pieteikšanās: 

iespējama gan pa nedēļām, gan uz visu mēnesi.

 

 

NEDĒĻU TĒMAS

1.–5. jūlijs

Mazais finansists PĒTA

Šajā nometnes nedēļā izzināsim finanšu pasauli no pašiem pamatiem. Uzzināsim to, kas ir nauda, ieskatīsimies naudas vēsturē un apskatīsim tās veidus. Pārrunāsim naudas glabāšanas un drošas lietošanas principus.

8.–12. jūlijs

Mazais finansists PELNA

Pētīsim, kādi ir naudas pelnīšanas veidi un kādi ir ar to saistītie riski un ieguvumi. Iepazīsim dažādas profesijas un noskaidrosim, kādas prasmes ir un būs pieprasītas arī mainīgajā tehnoloģiju laikmetā. Gūsim praktisku pieredzi, pelnot Mazā finansista valūtu.

15.–19. jūlijs

Mazais finansists TĒRĒ

Naudas tērēšana bieži vien šķiet viegla un patīkama nodarbe. Tomēr gudra naudas tērēšana ir svarīga prasme, kas jāapgūst. Tāpēc šajā nometnes nedēļa noskaidrosim, kādi ir izdevumu veidi un kā tos iespējams mainīt. Gūsim praktisku pieredzi, pieņemot lēmumus un tērējot Mazā finansista valūtu.

22.–26. jūlijs

Mazais finansists KRĀJ

Mācīsimies, kā panākt to, ka nauda arī “paliek pāri”. Pārliecināsimies, kāpēc un kādiem mērķiem ir svarīgi krāt naudu. Uzzināsim, kā krāt gudri un ar prieku, nezaudējot motivāciju. Gūsim praktisku pieredzi, izgatavojot savu krājkasīti.

 

APRAKSTS

Katra nedēļa tiks veltīta tēmai, kurā bērni iedziļināsies visas nedēļas garumā. Četrās nometnes nedēļās bērni gūs izpratni par finanšu pasauli un uzzinās daudz jauna.

Diena sāksies ar dalībnieku rīta apli, kurā tiks pārrunāta tēmas aktualitāte, savukārt par dienā piedzīvoto un iemācīto bērni izteiksies katras dienas nobeigumā.

Lai varētu veltīt uzmanību un nodrošināt individuālu pieeju katram dalībniekam, bērni tiks sadalīti 3 grupās, un katra pievērsīsies citai nodarbībai. Katrā no trijām nodarbībām – radulā (rokdarbu darbnīcā), sportulā (rotaļas un spēles svaigā gaisā) un stāstulā (pēc nolasītā stāsta veidos dažādas lietas) bērni lieliski pavadīs laiku un iemācies, kā naudu pelnīt, kā to pareizi tērēt un kā gudri krāt! 

Viņi uzzinās, eksperimentēs, mācīsies, griezīs, līmēs, krāsos, runās, nodosies sporta aktivitātēm ārā, veidos skaistus darbiņus, klausīsies aizraujošus stāstus un piedzīvos vēl daudzas citas interesantas lietas. 

 

 

AKTIVITĀTES

Katru nedēļu nodarbību starplaikos mazais finansists piedzīvos 5 lielākus notikums. Lai nometni padarītu īpaši aizraujošu un sniegtu iespēju izjust dzīvē, kā tas ir – pelnīt naudu, kā to tērēt un krāt, bērniem būs iespēja izmantot īpašo Mazā finansista (MF) nometnes valūtu. Tā ir spēle, kurā MF naudu var nopelnīt par labi veiktiem uzdevumiem, par zināšanām viktorīnā un citādi. Savukārt izmantot to varēs, pērkot kāda nometnes dalībnieka pašgatavoto saldumu Mazā finansista tirdziņā, kas tiks organizēts nometnes pēdējā dienā. 

Katra diena nometnē būs īpaša un aizraujoša, piemēram, nometni apciemos viesmākslinieks, kas ar bērniem runās par naudas pelnīšanu, krāšanu, tērēšanu un demonstrēs arī kādu tematisku priekšnesumu izklaidei. 

Dosimies interesantā ekskursijā pa Swedbank centrālo ēku, kurā bērni varēs skatīties uz galvaspilsētu no 25. stāva logiem, iepazīt bankas darbinieku ikdienu un izbaudīt virtuālās realitātes lidojumu apkārt bankas ēkai. 

Kādā no dienām pirms launaga bērniem ir paredzēta viktorīna, kur tiks pārbaudītas viņu iegūtās zināšanas par nedēļas tēmu. Nometnes noslēgumā katrs saņems Mazā finansista diplomu par piedalīšanos nometnē un iespēju par simbolisku samaksu iegādāties par piemiņu īpašo nometnes T-kreklu.

 

 

 

DIENU PLĀNS

​08.30 Ierašanās

09.10 Rīta aplis

09.50 Brīvais laiks

10.00 1. nodarbība

11.10 Pauze

11.25 Pusdienas

12.00 2. nodarbība

13.10 Pauze 

13.20 3. nodarbība

14.30 Pauze

14.40 Aktivitāte

15.40 Pauze 

15.50 Launags

16.20 Dienas pārskats

17.30 Došanās mājās

 

 

NEDĒĻAS PLĀNS

Pirmdiena

Nometnes atklāšana, iepazīšanās, definīcija, MF valūtas iegūšana, 3 darbnīcas (radula, stāstula un sportula)

 

Otrdiena

MF naudas izmantošana, ekskursija pa bankas ēku, 3 darbnīcas (radula, stāstula un sportula)

 

Trešdiena

MF valūtas izmantošana, viesmākslinieks, 3 darbnīcas (radula, stāstula un sportula)

 

Ceturtdiena

MF naudas izmantošana, viktorīna, 3 darbnīcas (radula, stāstula un sportula)

 

Piektdiena

Tirdziņš, diplomu izsniegšana, 3 darbnīcas (radula, stāstula un sportula), nometnes noslēgums

 

PIETEIKŠANĀS

Pieteikties nometnei

© 2019 dienas nometne BRĪNUMZEME